trende

Bimetalik Kovan Vidalar - Aşınma Koruması

Günümüz şartlarında kullanım alanının genişlemesiyle, plastik üretimlerinde kullanılan malzeme çeşitliliği artmış, korosif ve abrasif etkisi yüksek katkılar ve dolgular kovan ve vidalarda ekstra tedbirler almayı kaçınılmaz kılmıştır. Former Makine Standart Nitrasyonla sertleştirilen kovan ve vidaların yanı sıra, özel takım çelikleri, ve Bimetalik kovan ve vidaları da müşterilerinin kullanımına sunmaktadır.

Bimetalik Vidalar

Vidalarda aşınmaya maruz kalan vida diş üstleri, kapasitenin azalmasına ve proses şartlarının bozulmasına yol açmaktadır. Bu bölgenin korunması ve aşınmanın geciktirilmesi için aşınma veya korozyon direnci yüksek özel alaşım malzemeler ile kaplayarak, koruma altına alıyoruz.

İşlediğiniz malzeme cinsine ve proses şartlarınıza bağlı olarak, korosif veya abrasif dayanım değerleri farklılık gösteren bimetalik kaplama alaşımlarımızdan tavsiye edilecektir.
Bu sayede vidanızın ömrünü birkaç kat arttırma şansını yakalayabilirsiniz.

Bimetalik Kovanlar

Kullandığınız malzemeler ve zorlu katkılar nedeniyle kovan ve vidanızın ömrü yeterince uzun değil ise, aradığınız uzun ömürlü çözüm, doğru kalite ile üretilmiş bimetalik kovan ve vidalar olacaktır.  Özel bir döküm tekniği ile, kovanın aşınma yüzeylerine kaplanan korozyon veya abrazyon dayanımı yüksek alaşımlar sayesinde, % 50 ye kadar Cam elyaf veya benzer aşındırıcılar içeren malzemeleri dahi uzun süre değişim olmaksızın çalışabileceksiniz. Enjeksiyon veya Ekstruzyon için gerekli mekanik özelliklere sahip baz malzemeler ve prosesinize uygun üç farklı kaplama alaşımından en uygun olanı sizler için önereceğiz.