tr

X Purge

Kovan ve Vidaların Temizlenmesi

Günümüz teknolojisinde ki plastik işleme ünitelerinde çok sayıda farklı hammaddeye ve renklere ait olan farklı ürünler üretilmektedir. Bu farklı hammaddelere ve renklere sahip olan ürünler aynı plastik ünitesinde de  üretilebilir. Bu ünite için hammadde ve renk değişikliği esnasında geçişlerin en hızlı şekilde ve temiz olarak gerçekleşmesi gerekmektedir. Bu geçişlerin sağlıklı olabilmesi için plastik ekstrüzyon ve plastik enjeksiyon hatlarınızı durdurmanız daha sonra kovan ve vidaları söküp temizlenmesi sonra tekrardan montaj yapmanız gerekmektedir. Bu işlemler sizlere ünitenizin ölçüleri doğrultusunda epeyce bir vakit kaybettirecektir. Üretiminizin bir veya daha fazla gün boyunca durmasına sebep olacaktır.

X Purge sayesinde plastik enjeksiyon ve plastik ekstrüzyon ünitelerinizi sökmeden kovan ve vidalarınızı rahatlıkla temizleyebilir, hammadde ve renk geçişlerini sorunsuz bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız gereken makinenizde çalışılmakta olan ürününüzü ve çalışma şartlarını aynı devam ettirirek makine içerisindeki mal tamamen  boşalana kadar çalıştırmak. Daha sonra besleme hunisinide temizleyerek içerisine X Purge ürününü katmak. Kovan vidanız tamamen temizlenene, makine içerisinde mal kalmayana kadar çalıştırmaya devam ederek makinenizi temizleyebilirsiniz.

Bu sayede renk ve hammadde değişikliklerindeki makine durma sürenizi en aza indirgemiş ve ürün fire sayınızı düşürmüş olursunuz. Aynı zamanda üretimin yapılmadığı zamanlarda makinenizi, kovan ve vidanızı pastan ve kirden korumak içinde kullanılabilir. Bunun la beraber ilk çalıştırma anında kovan vida içerisinde yanmış malzeme atıklarını önler.

X Purge plastik enjeksiyon, plastik ekstrüzyon, şişirme ekstruzyon hatları, film ekstruzyon hatları, levha ekstruzyon hatları ve profil ekstruzyon hatları, tek vidalı ve çift vidalı kovan ve vidaların temizliği için tasarlanmıştır.

PDF

PDF olarak incelemek için tıklayınız